Estetické výkony

Tvár

Botulotoxín – vrásky

Botulotoxín, tiež známy ako botox, sa v medicíne používa ako liečebný prostriedok na odstránenie vrások. Táto klinická metóda je na vyhladenie vrások žiadaná pre svoju rýchlosť, efektívnosť a bezpečnosť. Botulotoxín odstraňuje dynamické vrásky akými sú napríklad mimické vrásky na tvári.

Pred aplikovaním botoxu nie sú potrebné žiadne vyšetrenia, testy ani prostriedky na znecitlivenie. Ide o takmer bezbolestnú procedúru, ktorá sa podáva injekčnou formou. Vpichnutá látka zablokuje prenos informácie nervovo-svalového spojenia, vďaka čomu sa sval prestáva hýbať a pleť je vyhladenejšia. Aplikácia botoxu je efektívna najmä v prípade začínajúcich a jemných vrások. Pleť po ošetrení pôsobí mladšie a uvoľnenejšie.
Na našej klinike používame kvalitné botulotixíny značky Dysport, Botox a Vistabel.

Kyselina hyalurónová – vrásky, modelovanie tváre, kruhy pod očami, zdvihnutie obočia, zväčšenie pier

Kyselina hyalurónová je spolu s kolagénom základnou stavebnou jednotkou kože. Kolagén pleť spevňuje a kyselina hyalurónová ju udržiava elastickú, hydratuje ju a vyživuje. Telo kyselinu hyalurónovú produkuje prirodzene, aby viazala vodu a hydratovala nielen pokožku, ale aj vlasy, oči, ďasná či kĺby. Jej produkcia však vekom výrazne klesá. Koža vysychá, pokožka je menej pružná, čo má za následok vznik prvých vrások. Ak chceme proces starnutia spomaliť alebo oddialiť, je vhodné používať kyselinu hyaluronovú formou kozmetiky alebo ju dopĺňať injekčne. Výhodou injekčného podania je jeho okamžitý účinok. Kyselina hyalurónová sa využíva napríklad pri riešení kruhov pod očami, na vyhladenie vrások, zdvihnutie obočia či zväčšenie pier.

Na ošetrenie používame kyselinu hyalurónovú Belotero od švajčiarskej spoločnosti Allergan alebo francúzsky produkt Juvederm Merz.

Mezoterapia

S pribúdajúcim vekom a vráskami hľadáme rôzne kozmetické prípravky či procedúry, ktoré by nám pomohli ich oddialiť, zjemniť či dokonca odstrániť. Mezoterapia je procedúra, ktorá pomáha pokožke vrátiť svieži a mladistvý vzhľad. V závislosti od potreby klienta sa rovnomerne, injekčným spôsobom aplikuje do pokožky široké spektrum mezoterapeutických sér. Tieto séra môžu byť obohatené o rastové faktory, minerálne látky, vitamíny, peptidy či kyselinu hyalurónovú, ktoré zlepšujú stav pokožky. Spevňujú, vypínajú a rozjasňujú pleť a dodávajú jej elasticitu. Ihneď po procedúre je pleť ľahko červená a môže mať aj mierny opuch, ktorý sa do hodiny stratí. Už po prvej aplikácii je výsledok viditeľný, a podľa zvoleného materiálu môže stačiť aj jedno ošetrenie na dlhodobý pretrvávajúci efekt. Ten môže vydržať až 9 mesiacov.

Na mezoterapiu sa môže použiť aj prípravok s obsahom hydroxyapatitu, ktorý stimuluje tvorbu kolagénových vlákien v koži. Kolagénové vlákna tvoria pokožke podporu a vypínajú ju. Vekom, vplyvom slnka a iných enviromentálnych faktorov (znečistenie ovzdušia) tvorba kolagénu klesá a kolagén sa rozpadá a degaduje, čo spôsobuje tvorbu vrások. Tento prípravok jeho tvorbu stimuluje a efekt trvá okolo jedného roka.

Chemický peeling – pigmentové škvrny, vrásky, akné

Chemický peeling je rýchly a účinný spôsob pre omladenie a regeneráciu pokožky. Pomáha pri riešení pigmentových škvŕn, akné či jazvičiek po nich, jemných vrások. Je tiež určený pre všetkých, ktorých trápi mastná pleť so sklonom k akné alebo s rozšírenými pórmi. Pri ošetrení nanesie lekár pomocou vatového tampónu peelingovú zmes zo špeciálnych prípravkov s rôznym zložením, podľa toho, čo chceme peelingom ovplyvniť. Chemický peeling účinne redukuje tvorbu mazu, jemne vyhladí vrásky, zjednotí farbu pleti a zmierni pigmentáciu. Celý zákrok sa podľa typu alebo stavu pleti opakuje niekoľkokrát (obyčajne 4-6x) pre dosiahnutie lepších a trvalejších výsledkov. Ošetrenie je vhodné pre všetky typy pleti bez vekového obmedzenia.

Epilácia MOTUS AX – trvalé odstraňovanie chĺpkov horná pera, líca, oblasť brady

Estetická medicína ponúka viacero možností bezbolestného a dlhodobého odstránenia chĺpkov. Jednou z najobľúbenejších metód je laserová epilácia. Aj tu však platí, že každá laserová metóda je iná a nemusí vám priniesť želaný efekt. Na našej klinike chceme uspokojiť všetkých klientov, a preto na trvalé odstránenie chĺpkov používame najmodernejší laserový prístroj Motus AX, ktorý má v porovnaní s inými hneď niekoľko výhod. Laser Motus AX je navrhnutý tak, aby vedel účinne pracovať pri akejkoľvek pigmentácii pokožky či chĺpku. Poradí si aj v prípade, že je vaša pleť opálená alebo máte svetlejšie chĺpky. Vďaka tomu nemá laserová epilácia s Motusom AX žiadne obmedzenia a je možná počas celého roka, dokonca i v lete. Navyše, prístroj má prepracovaný chladiaci systém, ktorý chráni vašu pokožku pred popálením.

Laserová epilácia Motus AX je bezbolestná a je možné ju vykonávať na všetkých častiach tela. Dlhodobo odstráni chĺpky medzi obočím, nad hornou perou, lícach, ušniciach či brade. Už po prvom ošetrení sú viditeľné úbytky ochlpenia, avšak celkový počet ošetrení je individuálny a závisí od pigmentu pleti aj ochlpenia.

Elektrokoagulácia – výrastky, červené znamienka, rozšírené cievky

Elektrokoagulácia je spôsob odstraňovania drobných kožných výrastkov na tele elektricko-chirurgickým prístrojom. Okrem toho sa týmto spôsobom môžu eliminovať menšie žilky a rozšírené cievky na tvári, bradavice, mílie a iné esteticky rušivé kožné nedostatky. Zákrok sa vykonáva elektrickou ihlou, ktorá teplom zničí tkanivo cievy a tá sa následne uzavrie. Na mieste odstránenej kožnej vady sa dočasne vytvorí chrastička, ktorá po krátkom čase zmizne a v priebehu pár dní sa kompletne zahojí. Keďže sa pri tomto ošetrení využíva elektrický prúd, zákrok je bolestivejší ako liečba laserom.

Kryoterapia – starecké bradavice

Aplikácia chladu, teda kryoterapia, je časom a skúsenosťami osvedčená metóda na odstraňovanie vírusových alebo stareckých bradavíc. Na tento spôsob ošetrenia sa využíva tekutý dusík, ktorého teplota pri aplikácii je cca -20 až -30°C. Pomocou vatového tampónu alebo Cryospreja sa dusík aplikuje na léziu. Dĺžku pôsobenia dusíka poznáme pocitovo podľa mrazivého štípania, trvá to však len niekoľko sekúnd. Účinok kryoterapie dusíkom závisí od viacerých faktorov. Od kvality dusíka, od tlaku, ktorým sa aplikuje i od závažnosti kožného problému. Ihneď po ošetrení môže na danom mieste okrem začervenania vzniknúť aj opuch či chrastička, ktoré sa v priebehu 1-2 týždňov zahoja.

Krk a dekolt

Mezoterapia

Mezoterapia je kozmetické ošetrenie zamerané na liečbu a omladenie tváre, krku či dekoltu. Prostredníctvom injekcií sa do týchto oblastí vpichne komplex rôznych vitamínov a minerálov, ktoré pleť reštartujú a obnovia jej správne fungovanie. Zmes dôležitých látok pokožku vyplní a dodá jej potrebnú výživu, hydratáciu a elasticitu. Krk a dekolt pôsobí mladšie, pevnejšie a vyhladenejšie. Mezoterapia je obzvlášť vhodná pre ľudí so suchou, dehydrovanou pleťou. Interval ošetrení je individuálny a závisí nielen od typu pleti, ale aj stavu jej hydratácie či veku. Pre lepšie výsledky a udržanie dlhodobejšieho efektu odporúčame terapiu opakovať.

Chemický peeling

Chemický peeling väčšinou poznáte ako spôsob ošetrenia problémových prejavov pokožky tváre. Túto techniku je však možné využívať aj na oblasť krku a dekoltu. Aplikáciou chemického roztoku sa vrchné vrstvy kože pri deštrukcii môžu olupovať a pleť môže byť krátkodobo červená. Následne sa však odkryjú jej novšie vrstvy. Výsledkom tohto ošetrenia je pleť bez vrások, škvŕn či jazvičiek. Krk aj dekolt je viditeľne hladší, jasnejší a má farebne zjednotený tón. Chemický peeling je modernou a bezpečnou kozmetickou metódou na regeneráciu pleti. Počet aplikácií závisí nielen od stavu pleti, ale aj od problému, ktorý chceme vyriešiť.

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je jednou z dvoch najdôležitejších štruktúr pleti. Jej dostatočná hladina je znakom zdravej a mladej pleti. S pribúdajúcim vekom vysychá a z našej pleti sa vytráca. To má za následok vädnutie a starnutie pleti a tvorbu vrások nielen na tvári, ale aj na krku a dekolte. Spomaliť a oddialiť tento efekt môžeme tým, že našej pokožke budeme kyselinu hyaurónovú pravidelne dodávať. Tá bude v našom tele udržiavať dostatočné množstvo vody, vďaka čomu bude pleť pôsobiť mladšie a sviežo. Vpichnutím kyseliny hyalurónovej do pokožky krku a dekoltu spôsobí vyrovnanie nerovností a priehlbín, ktoré nám v tejto oblasti vznikajú. Vyhladí vrásky okolo celého krku a napraví aj efekt tzv. „pokrčeného“ dekoltu.
Na ošetrenie používame kyselinu hyalurónovú Belotero od švajčiarskej spoločnosti Allergan alebo francúzsky produkt Juvederm Merz.

Ruky

Kyselina hyalurónová – výplne

V praxi sa často stretávame s tým, že na starostlivosť o pokožku rúk zabúdame. Ruky pritom tiež trpia zmenami počasia, zanedbaným pitným režimom či nedostatočnou starostlivosťou. Ak nechcete mať starecké, suché a vráskavé ruky zbytočne predčasne, doprajte im to, čo naozaj potrebujú. Jedným zo spôsobov ako sa o ruky môžete postarať, je pravidelne im dodávať kyselinu hyalurónovú. Táto kyselina je základnou stavebnou jednotkou kože, ktorú si telo produkuje samé, aby v nej zachytávala a udržiavala vodu. Vďaka tomu je pokožka jemná, svieža a hydratovaná. S pribúdajúcim vekom sa z pokožky vytráca, preto ju musíme dopĺňať injekčne pomocou mikro kanyly do chrbtov rúk. Doplnením strateného objemu vaše ruky omladnú a získajú jemnosť a hladkú štruktúru. Sú viditeľne zregenerované a hĺbkovo hydratované.
Na ošetrenie používame kyselinu hyalurónovú Belotero od švajčiarskej spoločnosti Allergan alebo francúzsky produkt Juvederm Merz.

Telo

Digitálna dermatoskopia - DermoGenius 3

Výhody vyšetrenia

  • digitálna technológia pre presnú včasnú diagnostiku malígneho melanómu
  • umožňuje preventívny monitoring kože, nakoľko sleduje zmeny v čase
  • Systém zaznamená povrch kože na tele  a analyzuje pigmentové útvary pomocou sofistikovaného softvéru
  • digitálna kamera  s vysokým rozlíšením
  • Detailné snímky jednotlivých znamienok so zväčšením až 100-násobne
  • Najmodernejší diagnostický softvér k vyhodnoteniu skóre rizika malignity v zachytených znamienkach, ktorý je neustále inovovaný materskou firmou v Nemecku
  • archivácia fotodokumentácie systémom
  • Automatické vyhodnotenie a vizualizácia rozdielov zachytených pri kontrolných návštevách
  • Vyšetrenie a celkové vyhodnotenie nálezu pod kontrolou skúseného dermatológa

Stavte na prevenciu pred rakovinou kože a nechajte si vyšetriť znamienka

Priebeh vyšetrenia

Prednosťou vyšetrenia je, že kontrolujeme celý povrch kože a tým všetky pigmentové lézie naraz, v jednom čase

Pacient sa postaví na vyznačenej podložke pred prístroj, snímkovanie celého kožného povrchu je jednoduché a rýchle. Vykonáva sa v presne vyznačených pozíciách, tak aby bola nasnímaná koža zo všetkých strán. Vo výsledných záznamoch je zachytený každý pigmentový útvar na koži.

V druhom kroku vyhotovujeme detailné snímky mikroskopickej štruktúry jednotlivých znamienok vo vysokom rozlíšení. Špeciálne vyvinutý softvér, pod kontrolou lekára, vyhodnotí skóre rizika malignity jednotlivých znamienok.

Všetky záznamy sú automaticky archivované v pamäti počítača a pri každej ďalšej kontrole sú automatickou softvérovou analýzou okamžite porovnávané s novými snímkami. Na nové alebo zmenené znamienka nás systém upozorní ich farebným označením.

Celková dĺžka vyšetrenia závisí od počtu znamienok. Zvyčajne trvá do 20-30 minút.

Botulotoxín – potenie

Botulutoxín prevažne poznáme v súvislosti s vyhladením vrások a korekciami tváre. Jeho vlastnosti však môžeme využiť nielen na estetické účely, ale aj z funkčného hľadiska. Botox nám totiž môže pomôcť v snahe zamedziť nadmerné potenie. V ľudskom tele sú približne 4 milióny potných žliaz a ich zvýšená aktivita je najmä v podpazuší, na dlaniach a chodidlách. Telo si potením reguluje svoju telesnú teplotu a chráni sa pred prehriatím. Potenie však môže vyvolať nielen zmena teplôt, ale aj stres. Sú ľudia, ktorí trpia nadmerným potením, a pritom ich potné žľazy sú rovnako veľké ako u všetkých iných ľudí. Sú len aktívnejšie.

Ak chcete svoje trápenie s potením vyriešiť, pomôcť vám môže práve botuloxoxín. Po vpichnutí botulotoxínu sa preruší na danom mieste prenos impulzov nervovo-svalového spojenia. Tým, že sa toxín naviaže na nervové bunky, zablokuje uvoľnenie acetylcholínu, ktorý je zodpovedný za stimuláciu potenia. Jeho zablokovaním sa teda obmedzí tvorba potu. Pred aplikovaním botoxu nie sú potrebné žiadne vyšetrenia, testy ani prostriedky na znecitlivenie. Ide o mierne bolestivú procedúru, ktorá sa podáva injekčnou formou.

Na našej klinike používame kvalitné botulotixíny značky Dysport, Botox a Vistabel.

Epilácia MOTUS AX – trvalé odstraňovanie chĺpkov nohy, podpazušie, ruky, chrbát, bikini zóna

Estetická medicína ponúka viacero možností bezbolestného a dlhodobého odstránenia chĺpkov. Na našej klinike používame na tento účel najmodernejší prístroj, laser Motus AX od spoločnosti DEKA. Technológia prístroja systematickou a postupnou prácou zničí vlasové folikuly v podpazuší, na hrudi, chrbte, nohách, slabinách či v oblasti bikín.

Laser Motus AX je zároveň navrhnutý tak, aby vedel účinne pracovať pri akejkoľvek pigmentácii pokožky či chĺpku. Poradí si aj v prípade, že je vaša pleť opálená alebo máte svetlejšie chĺpky. Vďaka tomu nemá laserová epilácia s Motusom AX žiadne obmedzenia a je možná počas celého roka, dokonca i v lete. Prepracovaný chladiaci systém prístroja navyše chráni vašu pokožku pred popálením. Už po prvom ošetrení sú viditeľné úbytky ochlpenia, avšak celkový počet ošetrení je individuálny a závisí od pigmentu pleti aj ochlpenia.

Pracujeme so špičkovými produktami