Horúce teplé lúče, šum mora a pocit jemného vánku vo vlasoch. Áaach… Veru, spomienky na leto vedia občas spríjemniť aj sychravé a tmavé jesenné dni, no ten čas, kedy sme tasili zo skríň len úsporné kúsky a odhaľovali naše krivky, je už dávno preč. Vonku totiž po roku zavládla opäť pani zima. Tá už čoskoro prikryje bielou perinou všetky doliny i kotliny. Presne tak isto, ako prikryjeme my naše krásne nohy hrubými pančuchami, legínami a nohavicami. Nezabudnime však na to, že aj v zime treba zostať ženou a pančuchy všetko neschovajú…

Červený kód

Priznajte sa aj vy, že v zime váš holiaci strojček nedostáva až tak zabrať. Starostlivosť ovaše podpazušie, nohy, ale i intímne partie ste sa rozhodli dobrovoľne zanedbať, veď ich aj tak nikto nevidí.. Váš partner pomaly, ale isto šalie, lebo sa mu pred očami meníte na šelmu. Bohužiaľ, nie na takú, akú by chcel. Prišiel teda čas na zmenu. Určite sa vám stalo, že ste v piatok po práci utekali na firemný večierok. Šaty ste doma rýchlo len vymenili s pohodlnými džínsami a zistili, že máte problém. Neoholené nohy a podpazušie oholiť už nestíhate, preto veríte, že si v prítmí zábavy nikto nič nevšimne. A teraz vážne, dámy…doba hippies sa už dávno pominula, preto je čas skoncovať so zanedbávaním svojho tela.

Žiletka, pinzeta, vosk

Aj nám sa zježili všetky (neoholené) chlpy, keď sme si prečítali tieto tri slovká. Ktorú metódu zbavovania chĺpkov najčastejšie uprednostňujete vy? Niektoré z nás, žien, používajú ako alternatívnu možnosť pinzetu, ktorej použitie ale nesie so sebou aj riziko. Stačí totiž jeden zlý pohyb a môžete si spôsobiť neželanú bolesť. To isté platí pri vosku, ktorého aplikácia je dnes už síce jednoduchá, no vyložme všetky karty na stôl – ktorá z nás si pritom nehrýzla do jazyka, keď bolo treba potiahnuť voskovým pásikom?

„Navyše, pri tejto metóde sa často stáva, že chĺpky nám nepríjemne zarastajú do bolestivých vriedkov, ktoré okrem toho, že nevyzerajú pekne, aj sa dlho hoja, hovorí Marcela Slobodníková, kožná lekárka z Esthé Derm.“

Potom sú tu žiletky, ktorých použitie vo vani či v sprche je bezbolestné, no efekt hladkých oholených partií sa stráca u niektorých z nás už v nasledujúci deň. Holíme v protismere rastu chĺpkov, potom v smere rastu chĺpkov, nič sa však nemení. Naše klasické overené zdroje zlyhávajú.

Nebudete potrebovať ani žiletku

Ak aj vy patríte k tým, ktorým sa jednoducho nechce tráviť čas pri holení nôh a ostatných partií, treba vyskúšať metódu, ktorá vás zbaví nechceného ochlpenia na podstatne dlhšie ako 2-3 dni. Riešením je laserová epilácia.

„Práve zimné obdobie je vhodné na zbavenie sa chĺpkov,“ hovorí doktorka Slobodníková. Avšak nie je laser ako laser. „Klientky by si mali vybrať taký laser, ktorý dokáže zachytiť aj svetlejší chĺpok. Výsledok totiž závisí aj od pigmentu ochlpenia, ale aj pokožky. V našej klinike pracujeme s laserom, ktorý je účinný aj pri opálenej pleti, čo zvyčajne býva prekážkou pre prácu s laserom. Výsledky sú viditeľné už po prvých sedeniach,“ dopĺňa MUDr. Marcela Slobodníková z kliniky Esthé Derm.

Vyberajte si aj taký laser, ktorý je šetrný k vašej pokožke. Dôležité je takisto vedieť, koľkokrát za rok budete potrebovať „malú údržbu“, aby vaša pokožka bola krásne hladká nielen v lete, ale kedykoľvek zo seba zhodíte oblečenie. Navyše, laser je dobrý pomocník nielen s chĺpkami na nohách. Dobre si poradí aj s bikini zónou, podpazuším či chĺpkami na tvári.

Neschovávajte sa teda viac už za svoju lenivosť a strnisko ako módny doplnok radšej nechajte na partnerovej tvári.