Tohtoročné počasie dokonale praje zimným podmienkam. Ak ste milovníkmi zimných športov alebo si radi vychutnáte slnečný deň na svahu so šálkou kávy či teplého čaju, potom je toto obdobie pre vás ako stvorené. Avšak, poznáte to – niekedy sa počasie zmení doslova zo dňa na deň. Ani sa nenazdáme a čochvíľa nás lúče stále viac teplého slnka prinútia vyzliecť zimné kabáty a odhaliť také miesta na tele, ktoré by sme neradi videli posiate chĺpkami. To rozhodne nepôsobí vábivo. Ak sa chcete takýmto nepríjemným situáciám vyhnúť, už teraz by ste mali myslieť na to, ako vyriešite otázku epilácie. Klasické žiletky nám dráždia pokožku a použitie vosku či depilátora je zas extrémne bolestivé, najmä v oblasti kritických partií. Ak by ste však radi našli rýchly, bezbolestný a najmä účinný spôsob, potom vás určite zaujme metóda laserovej epilácie. Poznáte ju?

Laserová epilácia

Problémom bežne používaných epilačných metód je, že ich výsledok nie je trvácny. Napriek pretrpeniu bolesti sa chĺpky čoskoro opäť objavia, ba dokonca v hustejšom a tmavšom prevedení.

,,Metóda laserovej epilácie je dnes mimoriadne obľúbená. Nežiaduce ochlpenie dokáže odstrániť efektívne a bezbolestne, vďaka čomu je možná aj v oblasti intímnych partií či podpazušia,“ hovorí o výhodách laserovej epilácie skúsená dermatologička Marcela Slobodníková z estetickej kliniky Esthé Derm.

Metóda laserovej epilácie je na trhu už dlhšie, avšak dnešné metódy a technológie posúvajú jej výsledky podstatne vpred.

,,Na našej klinike využívame epilačný laser, ktorý je výkonnejší, čo v praxi znamená, že k dosiahnutiu očakávaného výsledku je potrebný menší počet ošetrení. Oproti bežným laserom sa líši tým, že je šetrnejší k pokožke a vďaka svojej vyššej výkonnosti si dokáže poradiť aj s chĺpkami s nízkou koncentráciou pigmentu či dokonca s opálenou pokožkou, ktorá za bežných okolností môže predstavovať problém,“ dopĺňa Marcela Slobodníková.

Význam metódy laserovej epilácie však nie je len v jej funkčnosti. S obľubou sa využíva aj ako forma estetického zákroku. Aj preto medzi najčastejšie epilované partie patrí napríklad horná pera či brada, ktorých ochlpenie naozaj nie je príjemnou záležitosťou. ,,Metóda laserovej epilácie je vhodná aj na riešenie estetických nedokonalostí ochlpenia. Dôležité je však absolvovať viacero následných ošetrení. Laser dokáže zničiť len chĺpok v aktívnej fáze rastu. Vzhľadom k tomu treba jednotlivé ošetrenia naplánovať v rozmedzí 4 – 6 týždňov, čo je čas, za ktorý chĺpky z kľúčovej fázy dorastú  do štádia, kedy ich laserový lúč zachytí a úspešne a natrvalo odstráni. Samozrejme, vždy je potrebná individuálna konzultácia,“ dopĺňa dermatologička Marcela Slobodníková.