S pomaly ale iste prichádzajúcim letom sa už prirodzene ladíme na svieže, pohodlné outfity, v ktorých sa počas teplých dní staneme štýlovou módnou divou. V tomto prípade však na sto percent platí, že dokonalosť sa skladá z maličkostí a bezchybný outfit ešte nie je zárukou úspechu. Celkový vzhľad nám môže veľmi rýchlo pokaziť, napríklad, problémové podpazušie. Nedokonalá epilácia, či nepríjemné potné mapy patria pred letom k najčastejším otázkam. Viete ako sa s nimi popasovať?

Leto, náš (ne) priateľ

Problematické podpazušie je doslova nočnou morou nielen žien, ale aj mužov. S pribúdajúcimi teplými dňami sme však tomuto problému nútení čeliť na dennej báze, a to nielen pri fyzicky náročnejších aktivitách, ale aj počas bežného pracovného dňa. Ak sa preto chceme vyhnúť nemiestnym poznámkam okolia, musíme mať pod kontrolou nielen neustále dorastajúce ochlpenie, ale aj nadmerné potenie. Oba príznaky sú totiž nielen nepríjemné, ale dnes už zároveň aj absolútne spoločensky neprístupné.

Problém neustále dorastajúceho ochlpenia

Pocit dokonalej hebkosti, ktorý sa dostaví po depilácii, je úžasný. Na ceste za jeho dosiahnutím však často stojí boj s bolestivou, a hlavne časovo náročnou záležitosťou, ktorá si vyžaduje takmer dennodennú starostlivosť.

,,Klasické depilačné prostriedky sú jedným z možných riešení pre odstránenie nežiadúceho ochlpenia, avšak z dlhodobého hľadiska náš problém neriešia. Okrem časovej náročnosti často spôsobujú podráždenie pokožky, ktorá v mnohých prípadoch reaguje neprimeraným začervenaním alebo tvorbou bolestivých vyrážok,“ hovorí o ochlpení problematických partií skúsená dermatologička Marcela Slobodníková z estetickej kliniky Esthé Derm.

Jedným z riešení nášho problému môže byť práve laserová epilácia, ktorej aplikácia je bezbolestná a účinok dlhodobý.

,,Pri podstúpení laserovej epilácie dochádza k zničeniu všetkých chĺpkov nachádzajúcich sa v aktívnej fáze rastu. Tým sa dosiahne želaný estetický výsledok. Okrem estetiky je však dôležitá aj funkčná stránka, ktorá so sebou nesie aj možnosť dôkladnejšej hygieny,“ dopĺňa dermatologička Marcela Slobodníková.

A čo s nepríjemným potením?

Potenie je prirodzenou reakciou ľudského tela, ktorá umožňuje priebeh procesu termoregulácie. Pri zvýšenej fyzickej aktivite ho vnímame ako prirodzený jav, v každodennom živote ho však často pociťujeme ako problém obmedzujúci náš spoločenský život.

,,Veľmi účinným riešením nadmerného potenia je botulotoxín. Jeho aplikácia dočasne zablokuje prenos vzruchu do potných žliaz, čo zabráni tvorbe a produkcii potu. Efekt je okamžitý a trvá 6 – 9 mesiacov v závislosti od toho, aká silná bola činnosť potných žliaz pred podstúpením výkonu,“ dopĺňa dermatologička Marcela Slobodníková.

Výhodou je, že účinok botulotoxínu sa naplno prejaví už po jeho prvej aplikácii. Výnimkou môžu byť muži a ženy, ktorí čelia problému naozaj extrémne silného potenia, avšak až v 80 % prípadov nie je vôbec potrebné podstúpiť aj ďalšie ošetrenie. Problém s nadmerným potením tak bude úspešne zažehnaný na celé leto a vy sa môžete tešiť na dni plné sviežosti, bez zbytočných problémov.